Project ZWO: Braillebijbels voor blinden en slechtzienden in Ghana

In de periode tussen Pasen en Pinksteren ondersteunt de Taakgroep ZWO een project van het NBG* dat hulp biedt aan blinden en slechtzienden in Ghana. Zij ontvangen braillebijbels zodat zij zelf de Bijbel kunnen lezen, ook als er geen mensen zijn die voor kunnen lezen. Het project sluit aan bij het PKN jaarthema ‘Een goed verhaal’. Alle ZWO-collecten, inclusief de avondmaalcollecten, zijn in deze periode voor dit doel bestemd.
*NBG: Nederlands Bijbelgenootschap 

Klik hier voor meer informatie over dit project.

Taakgroep ZWO * Protestantse gemeente De Voorhof
Contact: zwo [apenstaartje] pkndevoorhof.nl
Giften kunt u storten op:
Rekeningnr.: NL04 RABO 0372402674
T.n.v. Diakonie De Voorhof

Of scan de QR-code met de app GiVt
Download in appstore of Google Play

Informatie over Ghana

Officiële landnaam: Republiek Ghana                                    
Officiële landstaal: Engels
Hoofdstad: Accra
Oppervlakte:                    238.533 km² (bijna 6x Nederland)
Aantal inwoners:              30 miljoen - 57% jonger dan 25 jaar
Blinden/slechtzienden:     ca. 280.000
Religie:                             Christendom (71%) - Islam (18%) - Overig (11%)
Munteenheid:                   Cedi (GHS)
BBP per hoofd:                 $4.700 in 2017 (Nederland: $53.900)
Werkgelegenheid:             Agrarische sector (44,7%) - Industrie (14,4%) - Diensten (40,9%)
Landbouw:                        cacao, rijst, cassave, pinda’s, maïs, bananen, hout
Industrie:                           mijnen, houtverwerking, fabrieken  (aluminium, voedsel, cement), botenbouw, petroleum
Artsen:                               0,18 p. 1000 inwoners (Nederland: 3,5)

Braillebijbels in Ghana
Al meer dan 200 jaar zet het NBG zich in voor het vertalen en verspreiden van Bijbels wereldwijd.
Het Afrikaanse land Ghana telt veel blinden en slechtzien-den. Dat komt door een combinatie van armoede, slechte hygiëne en gebrekkige medische zorg. Meer nog dan in Nederland is het voor deze mensen moeilijk om mee te doen aan het normale leven.
‘Zelfs in de kerk voelen zij zich vaak buitengesloten’, zegt Charles Adu-Twumasi van het Ghanees Bijbelgenootschap. ‘Braillebijbels zijn voor de meeste blinden onbetaalbaar. Ze kunnen dus niet zelf in de Bijbel lezen of meepraten in studiegroepen.’

Al 1.800 mensen in Ghana hebben een Bijbelboek in braille gekregen en het doel is om in 2020 weer 1.500 boeken te kunnen verspreiden. Voor € 10,- heeft een blinde of slechtziende de mogelijkheid om zelf het boek te kunnen openslaan en te beginnen met lezen.
 
 

:          

Atitsogbe ontving een Bijbelboek:
Ik geniet van het zelf lezen van de teksten. Als mensen me voorlezen, kan ik niet stoppen of iets herhalen als ik dat wil. Nu ik zelf kan lezen, begrijp ik beter wat er staat. Dat helpt mij om het toe te passen in mijn leven.’ Zijn favoriete tekst is Filipenzen 19:4 “God zal voorzien in alles wat ik nodig heb.”