Filosofisch Café: met Leonie Breebaart

Is er nog nieuws? Vroegen we destijds. Tegenwoordig worden we overspoeld met berichten en berichtjes dankzij de moderne media. Intussen weten we dat er ook een hoop onzin wordt verspreid. Soms is het lastig om nieuws en nepnieuws te onderscheiden. Zonder dat we het in altijd de gaten hebben, wordt onze mening beïnvloed.

Wie naar het Journaal kijkt ziet een aantal items voorbij komen, maar wie kiest eigenlijk wat we zien en wat voor ons verborgen wordt gehouden. Het is niet duidelijk op welke gronden dit soort beslissingen wordt genomen. Een van de journalisten die zich hiermee bezig houdt is Leonie Breebaart. Op 16 oktober vertelt zij over haar werk bij dagblad Trouw. Zij is redacteur van het katern de Verdieping en schrijft zelf een wekelijkse column daarin. Ze prikkelt haar lezers om iedere bewering met de nodige scepsis te onderzoeken en een kritische houding aan te nemen om te kunnen onderscheiden wat feit en mening is. Ook laat zij zien dat goede journalistiek alles met ethiek te maken heeft. Uiteraard is er gelegenheid tot discussie en voor het nuttigen van een drankje.

Datum: 16 oktober 2019
Tijd: 20.00 uur
Waar: De Soos (in De Voorhof)
Entree: € 5