De kruisvorm in de Mattheus Passion

Lezing door Kees van Houten

In deze lezing door Kees van Houten wordt aangetoond dat Bach zijn Matthäus-Passion heeft ontworpen in de vorm van een kruis. Hierbij vinden alle Bijbelfragmenten, Koralen en Aria’s hun symbolische plaats op de dwarsbalk en de staander, en wel zodanig, dat de lengteproporties van het kruishout op een natuurlijke en overtuigende manier zichtbaar worden.Kern van het betoog is de duiding van het centrale punt waar de balken elkaar kruisen. Op dit punt heeft Bach twee essentiële psychologische lagen van het lijdensverhaal over elkaar heen gelegd en muzikaal in elkaar verankerd. De lezing wordt verlucht met klinkende muziekfragmenten uit de Matthäus -Passion

Contactpersoon : Ruud Gerritsen E-mail : gerritsenruud [apenstaartje] ziggo.nl
Wanneer: : 19.30 uur (koffie/thee vanaf 19.00 uur)
Plaats: : de kerkzaal van de Achthoek Scherpenzeel.